Nazar Business and Technology, LLC – NBT kompaniyasi Jahon bankining “Janubiy Qoraqalpog’istonda suv resurslarini boshqarishni takomillashtirish”loyihasi bo’yicha yakuniy ijtimoiy-iqtisodiy tadqiqotlar uchun tayyorgarlik ishlarini faol olib bormoqda.
Ishchi guruh ko’p yillik tadqiqotlar natijalarini, shuningdek, 2016-2022 yillarda o’tkazilgan fundomental tadqiqotlarni muhokama qildi. Yaqin kelajakda mutaxassislar Turtkul, Ellikalla, Beruniy va qo’shimcha ravishda Kegeyli tumanida yakuniy tadqiqotlar o’tkazishni boshlaydilar.

Компания NBT, активно проводит подготовительные работы по проведению заключительных социально-экономических исследований по проекту Всемирного Банка “Улучшение управления водными ресурсами Южного Каракалпакстана”.
Рабочая группа обсуждала результаты многолетних исследований, а также базовых исследований проведенных в 2016-2022 гг. В скором времени эксперты начнут проводить заключительные исследования в трех проектных районах, Турткуль, Элликалла, Беруни и дополнительно в четвертом районе Кегейли, данный район является контрольным участком.